Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe - cz. II

UWAGI SPECJALNE

   Średni czas, jaki zwykle spędzasz w Twoim fotelu roboczym każdego dnia, ma znaczący wpływ na krzesło, którego potrzebujesz. Jeśli zwykle siedzisz tylko krótkie okresy czasu i spędzisz większość czasu na aktywnym przemieszczaniu się wokół obszaru roboczego - potrzeby Twojego krzesła nie będą tak duże, jak dla tych pracowników, którzy są przez cały dzień przyklejeni są do fotela.Użytkownicy, których praca wymaga siedzenia przy biurku przez kilka godzin dziennie, powinni szukać krzesła, które będzie najbardziej ergonomiczne i wygodne jak to tylko możliwe - z pełnym zakresem funkcji regulacji. Krzesło pracownicze w celu zapewnienia wsparcia podczas Twojego dnia pracy powinno przechylać się do przodu lub do tyłu razem z Tobą. Posiadać system regulacji wysokości, podłokietników oraz dodatkowe wzmocnienie w odcinku lędźwiowym.W przypadku gdy rzadko używasz krzesła, odpowiedni będzie praktycznie każdy rodzaj. Ważne by był wygodny oraz wytrzymały. Posiadał co najmniej podstawowe ergonomiczne funkcje jak regulacja wysokości i oparcia.

"ERGONOMICZNE" - czy aby na pewno?

   Określenie "ergonomia" jest obecnie nadużywane, wykorzystywane przez wielu dla zwiększenia zainteresowania produktem. Samo słowo jest również błędnie wykorzystywane. Coś, co jest naprawdę ergonomicznie zaprojektowane, powoduje zmniejszenie zmęczenia i dyskomfortu fizycznego, a także przyczynia się do zwiększenia wydajności Twojej pracy. Ergonomiczny kształt może również zmniejszyć lub wyeliminować ból i zapobiegać potencjalnym urazom. Twierdzenia o "ergonomicznym" wzornictwie na opakowaniach produktów są często używane po prostu jako sposób prowadzenia reklamy. Określenie „ergonomiczne” bez przeprowadzenia badań dotyczących wykorzystania danego produktu przez człowieka jest bezużyteczne. Obecnie nie ma żadnych przepisów ani urzędów regulujących użycie etykiety "ergonomicznej". Należy pamiętać, że niektóre produkty z fałszywymi opisami o "ergonomii" danego produktu mogą w rzeczywistości mieć niekorzystny wpływ na nasz organizm. Wiedz, jak dostosować krzesło. Wielu pracowników biurowych nigdy nie dostosowuje swojego krzesła. Jakie pozytywne efekty ma przynosić krzesło, jeśli jego cechy nigdy nie są wykorzystywane? Zapoznaj się z instrukcją obsługi Twoje krzesła pracowniczego i skorzystaj z nich. Dzięki nim uzyskasz korzyści dla siebie, Twoich pleców oraz komfortu swojej pracy.

   

PAMIĘTAJ

   Niezależnie od tego, jak doskonale Twoje krzesło jest do Ciebie dopasowane - ludzkie ciało nie powinno pozostawać bez ruchu przez wiele godzin. Siedzenie przez cały dzień nie jest dobre dla ciała. Powoduje stres i nadmierne napięcie. Wstawaj co godzinę z krzesła, rozprostuj nogi, przejdź się. Wykonuj różne zadania w swojej pracy i nie skazuj swojego organizmu na przeciążenia.

Wróć